O nas

Chcąc przekonać Państwa do korzystania z naszych usług już na wstępie odwołamy się do starogreckiej zasady „Kalós kai agathos”, co znaczy „dobry i piękny”.

Maksyma ta odnosiła się do ideału wychowania, którego dążeniem było połączenie doskonałości duchowej i fizycznej, wyrażonej zarówno sprawnością fizyczną, jak i zaletami umysłu i charakteru. Jesteśmy przekonani, że w pełni wyraża ona nasze dążenia. W myśl tej zasady pragniemy wprowadzić Państwa w świat, dzięki któremu rozwijać będą mogli Państwo swoje zainteresowania i umiejętności związane z nauką i doskonaleniem technik pływania.

Naszym celem jest nauczyć Państwa (i/lub wasze dzieci) podstawowych technik pływackich, bezpiecznego dla siebie i innych spędzania wolnego czasu nad wodą oraz przygotować do sprawnego i zdrowego funkcjonowania. Na bazie wieloletniego doświadczenia w pracy trenerskiej, instruktorskiej i nauczycielskiej stworzyliśmy nowoczesny program, który pozwala zoptymalizować proces oswajania z wodą i nauczania technik pływackich do niezbędnego minimum, co pozwala osiągać dziecku postępy i zadowolenie z zajęć.

Pływanie bowiem rozwija harmonijnie wszystkie cechy motoryczne, stymuluje rozwój prawidłowej postawy i koryguje istniejące już wady, a także wpływa pozytywnie na rozwój cech osobowości (pokonywanie strachu, umiejętność zachowań w grupie, zdyscyplinowanie, itp.). Zależy nam bowiem na harmonijnym rozwoju umiejętności pływackich i rozwoju osobowości, ruch jest narzędziem w kształtowaniu charakteru.

Dla osób dorosłych zapewniamy naukę w niekrępującej atmosferze w godzinach wieczornych. Zapewniamy także aqua aerobik, przygotowania do egzaminów na wyższe uczelnie, egzaminy na ratowników WOPR.

Mamy nadzieję że nami nie tylko będziecie się uczyć i ćwiczyć ale także dobrze bawić.

Akademia Pływania Grampus
Marek Grzebieniewski